Laptop Bilgisayarlarda Performans ayarı yapma!

WHOAMI_FR13ND5 13 Ocak 2018

?

Buradaki ayarlar işinize yaradı mı?

1. Evet

100.0%
  2. Hayır

0 oy
    0.0%
  1. WHOAMI_FR13ND5

WHOAMI_FR13ND5 Üye

2
    4
    0
    Windows Firefox 57.0
    Merhaba arkadaşlar, bugün size bir kaç konudan bahsetmek istiyorum.Laptop kullanan arkadaşlar oyunda performansınızı arttırmak için bir kaç adım uygulamanız gerekiyor.​

İlk Ayarımız işlemci sayısını arttırmak;
    -Başlat > Çalıştır>msconfig komutunu açıyoruz, (Sistem yapılandırması olarak açılacak)
    -Açılan sayfada Önyükleme'yi seçiyoruz,
    -Önyüklemede İşletim sisteminiz zaten seçilmiş durumda olacak ve oradan Gelişmiş Seçenekler dedikten sonra,
    -İşlemci sayı fabrika çıkışı hem masaüstü hemde laptoplarda 1'dir, işlemci sayısının tikini tıkladıktan sonra işlemci sayınızı işlemci modelinize göre arttırabilirsiniz.​

İkinci ayarımız Güç ayarları ;
    Aşağıda bulunan videodan ayarlanızı yapabilirsiniz.

BU AYARLARI YAPTIKTAN SONRA BİLGİSAYARINIZI BİR SEFERLİĞE MAHSUS YENİDEN BAŞLATIN.

2. warehouseman74

warehouseman74 Süper Moderatör

82
    115
    0
    Windows 7 Chrome 63.0.3239.132
    Öncelikle güzel bi başlık,eline sağlık...
    İşlemci sayınızı işlemci modelinize göre arttırabilirsiniz derken bunu biraz daha açman lazım,işlemci modeline göremi yoksa işlemcinin sahip olduğu çekirdek sayısına göremi gibi mesela?Herkes teknoloji ile ilgili teknik terimleri bilmeyebilir,biraz daha açıklayıcı olsun makale ;):rolleyes:

m02-xyz ve AntenTamircisi bunu beğendi.
  3. akbulut

akbulut Üye

9
    9
    0
    Windows Chrome 64.0.3282.167
    Ben mesela işlemli kısmından arttırmak istiyorum. Ancak 8 e kadar seçeneğim var. 8 e kadar seçmemin bana ne gibi kârı ne gibi zararı olabilir bunu tam olarak bilmiyorum. Birazcık daha yardımcı olabilir misin hemen bişeyler yapalım kendine getirelim bilgisayarı? :D Güzel konu cevap bekliyorum

KubilayBozkurtTC bunu beğendi.