Yorumsuz↓↓

Mc2 3 Mayıs 2018

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. EmreBOYLU-82

EmreBOYLU-82 Üye

4
    5
    0
    Windows 7 Firefox 60.0
    O günü çok iyi hatırlıyorum. Ben kimseye hiç ölmediğinde uyarı yapmam. Önceki haritada da sürekli araçla oynamış ise uyarı yapılmış olabilir. Gerçi doğru suç bizde ki uyarıyoruz. Kurala uymayanı direk atmıyoruz. Oyunun ilk zamanlarında araçların patlatılması daha kolay iken artık öyle değil. Oyunu iyi incelemediğiniz de buradan belli oluyor. Silahların belli mesafeleri vardır ve yaralandığında yukarı uçarak (kaçarak) havada saçma şekilde tamir edilip geri gelen ve ne hikmetse bombaları ve mermisi hiç bitmeyen bir uçak sistemi varken böyle kurallar koyulması da denge için çok doğaldır. Bu kuralın olmadığı bir sürü server var gidip orada haksız ve dengesiz şekilde çok rahat oynayabilirsiniz. Sağlam oyuncu ile alakası olmadığını anlayamayacak kadar da oyundan bi habersiniz. Havada bazen aynı takımdan 4 uçak bile görebiliyoruz. Bu da bütün bayrakların o takımda olmasından kaynaklı DICE'ın yaptığı büyük hatalardan biri bence. Zaten bir takım ezilirken hala ona fazla fazla araç vermek ve diğer takımın daha da ezilmesini sağlamak oyunun zevkini kaçırmaktadır. Aynı sadece araçla oynayan nişan almaktan bi haber oyuncular gibi. Biz oyunun daha dengeli olmasını sağlamaya çalışıyoruz hepsi bu. İyi oyuncu dediğin araç olmadan da oynayabilir madem iyiymiş nişan almayı biliyormuş becerikliymiş... Ne yazık ki DICE bu oyunda serverları kendi sattığı için belli ayarları yapamıyoruz yoksa bu denge daha rahat sağlanırdı ama darısı sıradaki oyuna artık...

İşin özeti iyi oyuncu kötü oyuncu olayı değil. Serverda 64 kişi oynuyor 32 vs 32 ve bu şekilde sadece araç alan kendine iyi oyuncuyum diyen tipler yüzünden yaptığımız incelemeler sonucunda 32 vs 20 lerde oyun olmaya başlıyor. Biz bir server açmışsak bu serverda herkes zevk alsın diye birşeyler yapmaya çalışıyoruz. Ama 2-3 oyuncu sadece araçla K/D kasacak diye kalan 50-60 oyuncunun zevkini bozmasına izin veremeyiz ve vermiyoruz. Oynamak istemeyen burada oynamaz. Ama oynamak isteyenleri de bu yüzden kaçırmayalım değil mi? Adminliğim süresince kimseyi haksız yere atmadım. Attığım her adamın yaptığı kural dışı şeyler vardır ve uyarılmıştır.

2. Mc2

Mc2 Üye

14
    0
    0
    Android Chrome Mobile 66.0.3359.158
    O günü iyi hatırlamıyorsun sayın emre boylu o daha ilk oyunumuzdu.oyunu incelemeyen ve bihaber olan bence sensin. 745 saat oyun oynamışsın silah sıralamada 13 sniper silahı var.piyade silahları yok.oyunu sadece araçla oynayan nişan almaktan bihaber demişsin.senin istattistiklerinde sadece scout var. Piyade ve araç aim in olmadığı için mi bütün bu garezin. 2000 saatten fazla oynamış bir oyuncuyum. Acaba bana mı oyundan bi habersin diyorsun.Dice uçakları ve araçları bir çok kez nerfledi. Üstüne bu araçları vurabilecek anti silahlar buflandı. Güncelleme notlarını takip etmediğiniz belli. Mermisi bombadı bitmeyen uçak demişsin. Dice aynı araç ve şartları karşı takıma da veriyor. İyi oyuncu olmak senin için farklı olabilir. Herkez mixed bir oyuncu olacak diye bir kaide yok.
    Bence senin araçlara karşı ön yargın ve bu derece takıntılı olman onları oynayamıyor olman olabilir mi? Bence evet oyun istatistiklerin onu gösteriyor.
    (Son olarak havada 4 uçak olabilir demişsin yine oyunu takip etmediğin belli bütün haritalarda kimde hangi baseler kaç base olunca kaç aracı olur bunlara bak ilk önce sonra bi önceki yazımı oku araştır içinizdeki bir birine uçak taşıyan kişiyi)

Son düzenleme: 25 Mayıs 2018
  3. quartro1

quartro1 Üye

1
    0
    0
    Windows Firefox 60.0
    Resmi tam atabildim mi bilmiyorum ama eğer olmadıysa tekrardan atarım sıkıntı değil. Arkadaşımda dediği gibi o günün ilk oyunuydu. Gördüğün üzere hiç ölmemişim, senin dediğin gibi eğer 3 kere tankımı patlattıysanız benim deathlerim nerede acaba? Ben tank patlayacağı sırada tanktan çıkıp kaçan tiplerdende değilim(amaç diğer takıma tank gitmesin vs vs.) O oyunda bana iyi çullandınız hakkınızı vermem lazım ama şöyle de bir durum var ki sadece önüme geçip tank bazukası bombasıyla beni indirmen zor olur. Bana tam bir tabur saldırdı kaç kere yine de başaramadınız öldürmeyi. Bu benim acayip iyi bir tankçı olduğum için değil takım arkadaşlarımın bana yardım etmesinden kaynaklı. Beni o gün tanımadığım 2 kişi sürekli tamir etti sağolsun sürekli arkamdalardı. E durum böyle olunca sizin takımda C yi pushlayınca sürekli ileri bile gidemedim, C yi savunmak zorunda kaldım neticede de böyle bir manzara çıktı karşıya. Bir kişinin sürekli tank beklemesi diğer oyuncuya vermemesi düşüncesi kötü bir düşünce değil evet ama ölmediysemde kimseye gidip kardeşim sen tankla hiç oynamadın herhalde al tankımı da demem. Tankların spawn olayını biliyosunuz zaten. Ha bir de şöyle birşeyde var. Şimdi 32 kişinin oyun zevkini bozuyorsunuz diyorsunuz da benim takımımdaki diğer 31 oyuncunun o oyundan aşırı zevk aldığını düşünüyorum, benim düşüncem bu şekilde. Battletrackerdan istatistiklerime de bakabilirsiniz 7/24 tankla oynayan birisi değilimdir, Emre bey gibi de sadece sniperla oynayan birisi de değilimdir eşit bi şekilde bütün hepsini oynamaya çalışırım. https://battlefieldtracker.com/bf1/profile/pc/quartro1
    TTC Spam Koruma Aktif 25 Mayıs 2018 Mesajlarınız Birleştirildi
    Resmi siteye yükleyemedim o yüzden şu şekilde atayım https://hizliresim.com/qvqXND

4. EmreBOYLU-82

EmreBOYLU-82 Üye

4
    5
    0
    Windows Firefox 60.0
    Son kez yazıyorum sonrasında konu kilit arkadaşlar.

Öncelikle Battletracker falan olayına girmeye hiç gerek yok. Çünkü iyi oyun kötü oyun olayından bahsetmediğimizi tekrar hatırlatmak isterim.
    O gün tankının patladığını ama tam patlamadan önce atladığını da gözlerimle gördüm ve 3 kere patlatıldığını da biliyorum. Sizin olan bayraktan tank alıp sana tekrar verildiğini de gördüm. Haydi bunları da bir kenara bırakalım. Hatırladığım kadarıyla o gün sürekli araç alma konusunda uyarı hiç ölmemiş olan sana değil sürekli uçakla oynayan arkadaşına yapılmıştı. Hatta diğer arkadaşın (neden isimleri saklayarak attığını da hala çözemediğim) attığı SS lerde de olayı anlatmaya çalışırken uçak örneğini vermişim. Konuyu uzatıp dallandırıp budaklandırmaya da gerek yok. Biz düzgün şekilde uyarırken Emre Hamza ŞENER (Xy_Sub_Skyline) adlı oyuncunuzun da yakışmayan şeyler yazdığını da hatırlatayım. Emre arkadaşımız beni Cod2 den beri tanır. Sadece sniper ile oynadığımı da bilir. Ama sadece sniper ile oynamamı sürekli dile getirseniz de sniperın tank uçak vs... araçlarla bir olmadığı ve oyunda en zayıf sınıf olduğu gerçeğini de değiştirmeyecek. Benim sadece sniper oynamam üzerinden konunun asıl ortaya çıkma noktasını değiştirmeyelim lütfen. Liderimizin koymuş olduğu bir kural var ve biz de elimizden geldiğince bu kuralı takip edip uygulamaya çalıştık. Normal şartlarda sürekli araç alanı uyarmadan kicklerim fakat sizler ile daha önceden clan olarak tanışmışlığımız olduğu için uyarmayı tercih etmiştim.

Kural belli. Servera geldiğinizde buna özen gösterirseniz sorun olmayacaktır. Konu kilit arkadaşlar. Herkese iyi oyunlar.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.